A.E.K. F.C.
2 - 3
Final Score

Recap

Είναι ωραία στο πρώτο ματς επί Αλμειδα αν δεν κάνω λάθος όπου αντίπαλη ομάδα έχει περισσότερες τελικές από την ΑΕΚ …. και να κερδίζουμε, κάποτε έπρεπε να σπάσει αυτή η γκαντεμιά

Στάνκοβιτς 10

Σπουδαία εμφάνιση, ένα λάθος μόνο στο δεύτερο ημίχρονο που παραλίγο να κοστίσει.

Σιντιμπέ

Είμαι σίγουρος πως αυτός ο παίχτης κάτι πίνει ! από το να ξεχναει να φορέσει την κάλτσα του σε αγώνα με την Εβερτον, σε κάποια ματς όπου φαίνεται να μην ξέρει που βρίσκετε, στο εκπληκτικό του παιχνίδι εχθές.

Μήτογλου

Πάρα πολύ καλός αντικαταστάτης σε ένα τόσο δύσκολο ματς.

Σιμάνσκι

Για εμένα ο κορυφαίος εχθές, κράτησε ζωντανή την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο που για ένα μικρο διάστημα φάνηκε πως πάμε να χάσουμε των ελέγχο του ματς, ευθύνεται για το πέναλτι αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν έπαιζε στην θέση του.

Χατζισαφί

Ο γνωστός iron man της περσινής σεζόν, τα έδωσε όλα και είχε και 2 ασίστ.

Γιόνσον

Ασταμάτητο σκυλί όπως πάντα, τα έδωσε ολα.

Άμραμπατ

Βοήθησε όσο μπορούσε, πολύ καλό παιχνίδι.

Γκατσίνοβιτς

Πολύ καλός, έτρεχε ασταμάτητα, περιμένουμε να ανεβάσει και άλλο την απόδοση του.

Πινέδα

Καλός, αλλά κάποιες φορές ταλαιπωρεί την μπάλα .. και την χάνει, περιμένουμε ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΜΕΤΑΓΡΦΑΦΗ ΤΗΣ ΑΕΚ.

Αραούχο

Στο τέλος θα παίζει Playmaker, είδαμε δυο κάθετες μπαλιές (που σπανίζουν στα παιχνίδια της ΑΕΚ), και οι δυο από τον Σερχιο.

Λιβάι Γκαρσία

Ανεβάζει απόδοση … αλλά για άλλη μια φορά πάρα λίγο να σταθεί μοιραίος, δεν γίνεται να χάνεις τετ α τετ σε ευρωπαϊκούς αγώνες.

Οι αλλαγές

Μοχαμάντι

Το πάλεψε αλλά αρκετά λαθάκια στην αμυνα.

Πόνσε

Πάρα πολύ καλός, αντικατέστησε επάξια των Λιβαι .. και έδειξε γιατι αποκτήθηκε, μια ευκαιρία ένα γκολ.